středa 08. červenec 2020   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Věda a výzkum > Projekty > Studenti Ekonomické fakulty se účastnili intenzivního studijního programu ve finském Kajaani

Studenti Ekonomické fakulty se účastnili intenzivního studijního programu ve finském Kajaani

V rámci projektu SHARPEN, financovaného z programu Erasmus+ KA2 Strategické partnerství, se vybraní studenti Ekonomické fakulty TUL zúčastnili poslední dubnový týden ve finském městě Kajaani intenzivního studijního programu plného workshopů, práce v mezinárodních týmech a s možností navštívit vybrané firmy. Nosným tématem celého programu byly výzvy v oblasti řízení lidských zdrojů, kterým v současné době malé a střední podniky čelí. Studenti řešili hlavně otázky jak získat a udržet mladé zaměstnance v malých a středních podnicích v regionech, jak je správně hodnotit a motivovat či jak využívat sociálních sítí v oblasti náboru. Navíc měli studenti možnost diskutovat témata přímo s majiteli, manažery a HR specialisty vybraných firem ve finském regionu Kainuu.

Kromě český studentů se studijního programu projektu SHARPEN ve Finsku účastnili také vybraní studenti z Německa, Velké Británie a Litvy a samozřejmě také z finské univerzity v Kajaani, která tento studijní program letos hostila. 25 studentů z 5 evropských zemí v rámci workshopů představilo také svoje vlastní projekty, které jsou založeny na spolupráci s konkrétními podniky, identifikují potřeby a výzvy MSP v jejich domovských regionech a v rámci případových studií přinášejí návrhy, jak tyto potřeby řešit. Celý projekt dává prostor pro rozvoj studentů v oblasti řízení lidských zdrojů, prohloubení jazykových znalostí a propojení spolupráce univerzitního prostředí s podnikovou praxí. Samotní studenti hodnotili tento studijní program velmi pozitivně.

Tříletý projekt SHARPEN, který Ekonomická fakulta TUL vede, dává prostor pro další sdílení mezinárodních zkušeností ještě i v roce 2019, a to například velkou mezinárodní konferencí plánovanou v rámci projektu na University of Huddersfield 4. června 2019 a určenou právě pro malé a střední podniky, které chtějí podpořit sdílení zkušeností a příkladů dobré praxe v oblasti HR napříč Evropou. Další studenti se v roce 2019 budou moci také zúčastnit posledního ze tří intenzivních studijních programů, tentokrát v litevské Klaipedě.

 

Ing. Kateřina Maršíková, Ph.D.

 

Texty mohou publikovat sami projektoví editoři, návod je zde.

Za obsah textů zde publikovaných nesou odpovědnost jejich autoři, nikoliv redakce T-UNI.

 

 

Tuni360v15-www
 
 
 
 
 
TUL
www.facebook.com/TUL.cz
www.youtube.com/user/TULiberec
Universitas
Český rozhlas sever

Stránky T-UNI vznikly za podpory projektu Copernic, reg. č. CZ.1.07/2.4.00/31.0059, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR.

ESF - Investice do vzdělání