Divadlo F. X. Šaldy nabízí výhody pro naše studenty i zaměstnance

t-uni mašíngun brothers ok.jpg
Tragikomická baletní gangsterka MašínGun Brothers je emociální portrét doby plné protikladů a násilí poznamenané odkazem války a vyrovnáváním účtů. Třeba právě tato inscenace osloví studenty TUL. Foto: Daniel Dančevský DFXŠ

Chcete uklidnit nervy v náročném zkouškovém období nebo jste zkrátka milovníci a milovnice múzických umění a chodíte rádi do divadla? Využijte nabídky Divadla F. X. Šaldy. Studentům i zaměstnancům TUL nabízí DFXŠ výhodné slevové akce. A navíc se zájemci mohou v divadelním klubu Efix se slevou zbavit trémy při mluvení před publikem.

Studující mají v Divadle F. X. Šaldy na lístek standardní slevu 30 procent, teď v lednu (a také v září) koupí vstupenku dokonce jen za polovic. „K získání této slevy stačí průkaz ISIC. S kartičkou divadelního klubu Efix, kterou lze zdarma získat, mají navíc hodinu před představením možnost zakoupit si lístek na neobsazené sedadlo za pouhou stokorunu, a to na kterékoli místo v sále,“ říká lektor Divadla F. X. Šaldy Lukáš Smrkovský.

Slevy platí téměř pro všechna představení. Nevztahují se jen na lóže, premiéry, silvestrovská představení, hostující soubory a dětská představení.

Pedagogický doprovod čtyř a více studentů uvidí představení zdarma. A to se ani nemusí prokazovat žádnou kartičkou. Stačí nakoupit lístky pro dostatečné množství studentů a na pokladně požádat o vstupenku pro pedagogický doprovod. Studenti s sebou ale musejí mít průkaz ISIC. S početnější skupinou studentů může jít zdarma dokonce i více pedagogů, pokud je poměr alespoň čtyř studentů na jednoho pedagoga.

Zaměstnanci jeden lístek koupí a druhý mají zadarmo

DFXŠ také nabízí také zaměstnancům Technické univerzity v Liberci akci 1 + 1 zdarma. Akce se váže na přibližně tři vybraná představení měsíčně. Stačí jen zakoupit lístky přímo na pokladně a předložit zaměstnaneckou kartu TUL.

 

Divadlo vás naučí hrát i odhodit trému

Vstup do zmíněného klubu Efix nese i jiné výhody. Kromě nižšího vstupného mají členové také levnější workshopy, které klub pořádá. "Jsou určeny aktivním zájemcům o divadlo, kteří si chtějí vyzkoušet divadelnictví na vlastní pěst, zbavit se trémy při mluvení před publikem nebo si vyzkoušet tvůrčí psaní,“ upřesňuje Lukáš Smrkovský.

Členové klubu Efix zaplatí za jeden workshop 200 Kč, nečlenové 280 Kč. Workshopy se obvykle konají v pondělí od 16.00 do 19.00. Organizuje je herečka DFXŠ Eliška Jansová, jež například nedávno pomáhala studentům Fakulty umění a architektury TUL nastudovat performanci na počest zesnulého pedagoga Petra Rezka. O celé pietní akci na FUA jsme psali.

Kurzy vedou různorodé osobnosti ze světa profesionálního divadla, a to jak z DFXŠ, tak hosté. Nejbližší workshop se uskuteční v pondělí 6. února, nese název „Improvizace“ a vede jej herec DFXŠ Ondřej Kolín.

Představení začne nabízet newsletter

Divadlo také umí nabízet vybraná představení vhodná pro studenty. Nabídky začne brzy rozesílat formou newsletteru. „Již brzy bude na našich webových stránkách možnost přihlásit se k odběru newsletteru, který má tři varianty a jedna z nich je pro mladé diváky ve věku 15–26 let. Někdy se k těmto představením může vázat sleva či doprovodný program, někdy půjde pouze o doporučení,“ nastínil lektor DFXŠ Smrkovský.

Podle něj DFXŠ považuje za důležité otevírat své dveře mladému publiku, ať už tak činí formou doporučování, akcí či doprovodných programů. „Pro čerstvě dospělého člověka je podstatné si utvářet svůj osobitý světonázor a navyknout si žít bohatým, kulturním životem a v obojím mu může pomoci divadlo. Ačkoli je dnes nabídka volnočasových aktivit rozsáhlá, návštěva divadelního představení je stále v mnohém unikátní zážitek, který může člověku rozjasnit večer nebo celý život,“ připomíná Lukáš Smrkovský.

Adam Pluhař

KORONAVIRUS – OPATŘENÍ A NAŘÍZENÍ

Vedení školy aktualizuje opatření a nařízení v souvislosti s pandemií koronaviru. AKTUÁLNÍ INFORMACE

Další články v rubrice

Zůstaň v kontaktu s univerzitou

T-UNI Univerzitní časopis /
University Magazine

Nepřehlédněte
tipy redakce

IMG_1084 - kopie.JPG

Ministr Balaš si od nás odvezl zápisník plný podnětů

Přebujelá administrativa MŠMT, rozpočet vysokých škol, zdlouhavá komunikace mezi resortem školství a Národním akreditačním úřadem nebo neodpovídající režie v projektech. To byla jen část námětů setkání ministra školství Vladimíra Balaše s rektorem...

2. 2. 2023 | Univerzita | 24
IMG_1106 - kopie.JPG

Jan Stolín je novým děkanem FUA

Dnes převzal od rektora Miroslava Brzeziny jmenovací dekret a také skleněné fakultní žezlo. Fakultu umění a architektury TUL povede od této středy následující čtyři roky.

31. 1. 2023 | Univerzita | 316