středa 12. srpen 2020   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Archiv > Univerzitní galerie vystavuje igelitové modely

Univerzitní galerie vystavuje igelitové modely

Exponáty z netradičního materiálu – igelitu – zaplnily univerzitní galerii N v Jablonci nad Nisou. Svou výtvarnou fantazii zde prokazuje místní výtvarník a profesor Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze Karel Vratislav Novák.

Expozice představuje čtyři velké a několik menších objektů, z nichž jeden zdobí i prostor před galerií. Uvnitř lidé spatří například konstrukci letadla s igelitovými křídly, ale také nejrůznější nafukovací předměty, které svůj tvar získají vháněním vzduchu. "To je pro návštěvníky výstavy velmi přitažlivé," míní Ludmila Šikolová z jablonecké pobočky liberecké Technické univerzity. "Sami si budou totiž moci vystavené objekty vzduchem napustit."

Pro Nováka přitom nejsou objekty z igelitu zrovna typické. Proslavil se spíše svým nekonvenčním pojetím kovového šperku. Jeho podpis se také skví pod objekty Udice na jablonecké přehradě či Metronomu v Praze. Z jeho dílny pochází také plastika Vrtule na kruhovém objezdu v jabloneckém Mšeně, svými objekty vyzdobil i jednu z bank v Ústí nad Labem či jabloneckou Spořitelnu.

Výstava objektů z igelitu potrvá v Univerzitní galerii do 6. prosince.

MF Dnes

28.02. 2020

KORONAVIRUS – OPATŘENÍ A NAŘÍZENÍ

!!! Vedení školy aktualizuje opatření a nařízení v souvislosti s pandemií koronaviru. AKTUÁLNÍ INFORMACE NAJDETE NA WEBU ŠKOLY ZDE !!!

Další články v rubrice

Diskutujte

Diskuse je otevřena pouze pro přihlášené. Přihlásit se
Tuni360v15-www
 
 
 
 
 
TUL
www.facebook.com/TUL.cz
www.youtube.com/user/TULiberec
Universitas
Český rozhlas sever

Stránky T-UNI vznikly za podpory projektu Copernic, reg. č. CZ.1.07/2.4.00/31.0059, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR.

ESF - Investice do vzdělání