pátek 10. červenec 2020   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Kultura > Památník na Ještědu neuvidíte, ozve se sám esemeskou

Památník na Ještědu neuvidíte, ozve se sám esemeskou

Jested TUL2.jpg

Vyjdete na Ještěd a přijde vám SMS zpráva, která připomene nějakou zajímavou událost posledních sta let v dějinách Liberce. To je idea nového multimediálního projektu Fakulty umění a architektury TUL „Sto SMS pro Liberec“, který spustíme 28. září v areálu skokanských můstků.

S projektem, který vznikl za podpory Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy České republiky, přichází naše fakulta u příležitosti oslav 100. výročí od založení Československa.

Právě ikonický vrchol, jehož nedílnou součástí je stavba horského hotelu a televizního vysílače, se stane místem, kde budou SMS zprávy šířeny – funguje to podobně, jako když překročíte hranice státu a přijde Vám SMS o podmínkách volání, jen tentokrát to bude zpráva o minulosti, současnosti a budoucnosti Liberce. Obsah zpráv vymýšlely významné osobnosti Liberecka, mezi nimi rektor TUL Miroslav Brzezina, nedávno oceněný filozof Jan Šolc nebo spisovatel a absolvent liberecké univerzity Jaroslav Rudiš.

Lovení SMS začne v pátek 28. září v 18:00 ve Skokanském areálu Ještěd, kde na účastníky čeká zajímavý doprovodný program. Autor projektu Jan Stolín slovem na úvod odkryje detaily projektu, liberecká univerzita představí své nové video a pak přijdou na řadu koncerty v čele s výstředním a charismatickým hudebníkem Lazer Viking nebo audiovizuálním „mezigalaktickým“ duem Space Love, jehož členkou je absolventka Vizuální komunikace FA TUL Andrea Pekárková alias Aka 47.

Všichni jsou zváni na kulturní akci, na které nemusíte tišit ani vypínat své mobilní telefony.

-red-

28.02. 2020

KORONAVIRUS – OPATŘENÍ A NAŘÍZENÍ

!!! Vedení školy aktualizuje opatření a nařízení v souvislosti s pandemií koronaviru. AKTUÁLNÍ INFORMACE NAJDETE NA WEBU ŠKOLY ZDE !!!

Další články v rubrice

Diskutujte

Diskuse je otevřena pouze pro přihlášené. Přihlásit se
Tuni360v15-www
 
 
 
 
 
TUL
www.facebook.com/TUL.cz
www.youtube.com/user/TULiberec
Universitas
Český rozhlas sever

Stránky T-UNI vznikly za podpory projektu Copernic, reg. č. CZ.1.07/2.4.00/31.0059, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR.

ESF - Investice do vzdělání