Studentky a studenti FZS opět v první linii

anežka_FZS.jpg
Anežka nastoupila jako dobrovolnice v březnu a už v odběrové sanitce zůstala. Zdroj: Události v regionech/ČT, 22. 10. 2020

Anežka Novotná, studentka fakulty zdravotnických studií, jezdí se sanitním vozem odebírat vzorky do školek, domovů důchodců i od jednotlivců, je všude, kde je potřeba. Její až dvanáctihodinové směny zachytila v krátké reportáži kamera České televize.

„To oblékaní do toho mého obleku trvá déle než ten samotný odběr,“ říká na kameru České televize Anežka, ve chvíli, kdy si chystá ochranný oděv a pomůcky na další odběry.

Reportáž jste mohli vidět včera v pořadu Události v regionech. Kdo neviděl, zde je odkaz.

Pusťte si záznam pořadu od času: 16:47.

V reportáži hovoří také její spolužák Jan Vanc a řeč je i o dalších studentech.

Kromě dobrovolníků ze všech studijních programů Fakulty zdravotnických studií TUL je nyní téměř sedm desítek studentů třetích ročníků studijních programů všeobecná sestra a zdravotnický záchranář na odborných praxích u poskytovatelů zdravotních služeb, a to nejen v Libereckém kraji. Mnozí z nich se v rámci praxe zapojili právě do boje proti covidu.

„Pracují na standardních odděleních, pracovištích akutní lůžkové péče intenzivní, včetně urgentního příjmu, popřípadě v odběrových stanech a spolupracují i při odběru vzorků,“ říká proděkanka FZS TUL Marie Froňková.

Studenti fakulty zdravotnických studií navázali na jaro, kdy se jich do pomoci v první linii v nemocnicích, na krajské záchranné službě a jinde zapojily desítky. Připomeňte si to zde.

-pir-