S hlubokým zármutkem oznamujeme, že 18. listopadu 2014 zemřel ve věku 76 let doc. RNDr. Pavel Strnad, CSc., dlouholetý vedoucí katedry marketingu na Ekonomické fakultě TUL.
Docent Pavel Strnad působil na katedře marketingu Ekonomické fakulty Technické univerzity v Liberci od jejího založení v roce 1992.
Narodil se 17. července . 1938. Na Vysoké škole strojní a textilní v Liberci začal pracovat v roce 1962 jako asistent na katedře matematiky. Svoji pedagogickou činnost v letech 1976-1990 přerušil a začal pracovat jako vedoucí matematik – analytik v s.p. Textilana. V roce 1990 se na Technickou univerzitu v Liberci vrátil a byl jmenován docentem v oboru Ekonomika a řízení spotřebního průmyslu. Podílel se na založení Ekonomické fakulty a v roce 1992 se stal vedoucím katedry marketingu. V této pozici setrval až do svého odchodu do důchodu v roce 2011.
Pan docent Strnad byl významnou osobností v oblasti marketingu, podílel se na výuce celé řady předmětů v oblasti strategického, průmyslového a mezinárodního marketingu. Vedl řadu diplomových i disertačních prací a býval předsedou komisí u státních závěrečných zkoušek.
Čest jeho památce!
Kolektiv katedry marketingu a obchodu
Další články v rubrice

Ekonomická fakulta ani napodruhé nezvolila děkana. Fakultu dočasně povede rektor
Ani napodruhé nezvolil Akademický senát Ekonomické fakulty TUL Aleše Kocourka kandidátem na děkana pro další funkční období. Od listopadu tedy vedení fakulty přejde na rektora Miroslava Brzezinu.

Konference »VIZ: 3D« cílila na inovace, které pomáhají zlepšovat život
Výsledky výzkumů převážně našich vědců, které rozhodně neleží v šuplíku, pomáhají zlepšovat život a mohou inspirovat, představila v Liberci první putovní výzkumná konference Ministerstva pro místní rozvoj (MMR). Koncept konference, jež cílí na...

Ekonomická fakulta pracuje na prohloubení spolupráce s asijskými univerzitami
Ekonomická fakulta Technické univerzity v Liberci (EF) rozvíjí užší spolupráci s jihovýchodní Asií na poli studentských výměn i výzkumu. Jeden z chystaných společných výzkumů půjde dokonce napříč třemi světadíly.