Turecká univerzita hledá inspiraci na naší fakultě strojní

Zleva děkan Lenfled, prorektor Gürbüz a proděkan Fraňa.jpg
Zleva děkan Lenfeld, prorektor Gürbüz a proděkan Fraňa

Çankırı Karatekin University​ v Turecku zakládá strojní katedru, než do ní nastoupí první studenti, přijel se prorektor této univerzity inspirovat na naši fakultu strojní, jak koncipovat studium a laboratorní zázemí.

„Byl jsem v Liberci asi před čtyřmi lety na workshopu, seznámil jsem se při té příležitosti s laboratořemi vaší fakulty strojní. Byl jsem nadšen z toho, jak jsou vybaveny,“ uvedl profesor Rıza Gürbüz, prorektor Çankırı Karatekin University, a dodává: „Když se na naší univerzitě zrodil nápad založit pracoviště vzdělávající strojaře, bylo logické přijet k vám do Liberce získat nějaké další informace a nápady.“

Profesor Gürbüz se na Technickou univerzitu v Liberci obrátil také díky předchozí kladné zkušenosti z projektu Leonardo, na kterém spolupracoval s profesorem Jaroslavem Beranem z fakulty strojní.

Profesor Gürbüz jednal včera s děkanem FS Petrem Lenfeldem a proděkanem Karlem Fraňou. Poté si prohlédl několik laboratoří.

„Obsahem jednání byla i možnost intenzivní spolupráce v oblasti výměny studentů a pedagogů a rovněž i možnost organizování letních škol,“ uvedl proděkan Fraňa.

S tureckými univerzitami již řadu let úzce spolupracuje především fakulta textilní, Technická univerzita v Liberci má podepsánu řadu smluv o výměně studentů s tureckými univerzitami v rámci programu Erasmus+.

Pro fakultu strojní je spolupráce s Çankırı Karatekin University jedním z prvních užších kontaktů s tureckým akademickým prostředím. Çankırı Karatekin University je mladou univerzitou, byla založena v roce 2007, katedra strojní na ní vznikla nedávno, první studenti do ní podle plánů nastoupí v akademickém roce 2017/2018.

-pir-

KORONAVIRUS – OPATŘENÍ A NAŘÍZENÍ

Vedení školy aktualizuje opatření a nařízení v souvislosti s pandemií koronaviru. AKTUÁLNÍ INFORMACE

Další články v rubrice

Zůstaň v kontaktu s univerzitou

T-UNI Univerzitní časopis /
University Magazine

Nepřehlédněte
tipy redakce

correct-2.jpg

Jedinečný displej absolventa TUL boduje ve světě. »Vidí« lépe

Firma CREAL absolventa TUL Tomáše Sluky je čtvrtým nejlepším startupem Švýcarska. Úspěch má díky vývoji jedinečného displeje pro zařízení s rozšířenou realitou, v němž může oko zaostřovat jako v reálném světě. Nový displej dává rozšířené realitě...

4. 1. 2022 | Lidé | 645