pátek 10. červenec 2020   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Univerzita > Nové číslo T-UNI 360 je tu. Poslední v této podobě

Nové číslo T-UNI 360 je tu. Poslední v této podobě

IMG_8978.JPG
Tváří T-UNI 360 je Osamu Okamura. Nový děkan FUA

V univerzitním tištěném časopise najdete rozhovor s děkanem Osamu Okamurou, článek o robotu, který pomůže při dekontaminaci vysloužilých jaderných reaktorů, nebo texty přibližující práci našich studentů: Rebeka Hanková přišla se svým návrhem oděvu pro českou reprezentaci na olympiádu v Tokiu a František Manlig s Martinem Klesalem vyvinuli a už prodávají padáky pro drony, se kterými také vyhráli soutěž O nejlepší start-up TUL.

To jsou čerstvé texty, které jste ještě nečetli v online verzi T-UNI. Patří k nim i článek o naší absolventce Patricii Ježkové, která je vicemistryní České republiky ve vzpírání i CrossFitu.

Samozřejmě připomínáme i důležité události uplynulého semestru, o kterých jste už online mohli číst: úspěch Jakuba Erbena, který se s věhlasným americkým centrem podílí na vývoji umělého brzlíku. Píšeme o partnerství s Fraunhoferovým institutem, se kterým jsme založili Centrum excelence, obrazově nabitý je článek o soutěži našich záchranářů v kampusu. Na té fakulta zdravotnických studií také představila svou fakultní sanitku.

A protože si letos připomínáme 30 let od sametové revoluce, přidáváme nyní jako ochutnávku podzimních událostí rozhovor s Jarmilou Levko, ředitelkou Divadla F. X. Šaldy, která byla v roce 1989 členkou studentského stávkového výboru na naší škole. Před 30 lety zažila nejkrásnější období svého života, ze situace v naší společnosti dnes je však značně znechucená. Čtěte na straně 21.

Tolik k výběru z textů. Letní T-UNI 360 máte na svých fakultách a katedrách, najdete ho před menzou, u recepce budovy IC, v budově G, H i P. A také v PDF verzi v online archivu.

Příští číslo vyjde v zimě a bude mít jinak zpracovaný obsah i jiný kabát, po šesti letech si to univerzitní časopis zaslouží. Chystáme velké změny. Takže je to zároveň taková malá rozlučka s touto řadou T-UNI 360.

Za redakci přeje nerušené čtení a příjemné léto

Radek Pirkl

28.02. 2020

KORONAVIRUS – OPATŘENÍ A NAŘÍZENÍ

!!! Vedení školy aktualizuje opatření a nařízení v souvislosti s pandemií koronaviru. AKTUÁLNÍ INFORMACE NAJDETE NA WEBU ŠKOLY ZDE !!!

Další články v rubrice

Diskutujte

Diskuse je otevřena pouze pro přihlášené. Přihlásit se
Tuni360v15-www
 
 
 
 
 
TUL
www.facebook.com/TUL.cz
www.youtube.com/user/TULiberec
Universitas
Český rozhlas sever

Stránky T-UNI vznikly za podpory projektu Copernic, reg. č. CZ.1.07/2.4.00/31.0059, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR.

ESF - Investice do vzdělání