Předsedou akademického senátu univerzity je Jan Berki

Přebírá žezlo v AS TUL.

Univerzitní senát vnímá jako vhodnou platformu pro diskuze o důležitých otázkách univerzity. Nový předseda se chce zaměřit také na revizi vnitřních předpisů nebo hodnocení kvality výuky na naší univerzitě.

Jan Berki, který dosud zastával funkci předsedy Akademického senátu Fakulty přírodovědně-humanitní a pedagogické TUL, byl jediným kandidátem na post předsedy univerzitního senátu.

„Vím, jaké kompetence akademickému senátu svěřil zákon. Rád bych ale, aby náš senát hrál aktivní roli ve směřování naší univerzity. Protože je to jediný orgán univerzity, kde je více než jeden zástupce z každé fakulty, a to včetně studentů, je vhodnou platformou pro diskuse o důležitých otázkách,“ uvádí Mgr. Jan Berki, Ph.D., který je desátou osobností v čele AS TUL od jeho založení po listopadu 1989. Na postu předsedy střídá Jana Šemberu.

„Uvítal bych, kdyby pokračovala pracovní skupina pro ekonomiku a k ní se přidala nově pracovní skupina pro legislativu a také jedna pro hodnocení kvality výuky. Úkoly první skupiny jsou zřejmé, druhá by ve spolupráci s rektorátem postupně prošla všechny vnitřní předpisy a zrevidovala, zda principy v nich obsažené jsou stále platné. Třetí by pak především ve spolupráci se studenty mohla dopracovat návrh způsobů, jakým by probíhalo hodnocení výuky,“ jmenuje Jan Berki stěžejní témata, na která se chce jako předseda senátu zaměřit.

Senát včera na své ustavující schůzi zvolil také prvního místopředsedu, kterým je Bc. Ondřej Havelka z fakulty mechatroniky, informatiky a mezioborových studií, a druhého místopředsedu – v této funkci pokračuje Ing. Vlastimil Hotař, Ph.D., z fakulty strojní.

Příští zasedání Akademického senátu TUL bude 13. října, zasedání jsou veřejná, konají se zpravidla od 9.00 hodin v zasedací místnosti suterénu budovy IC.

Radek Pirkl