pondělí 18. leden 2021   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Univerzita > Výuka jen online! Vládní opatření zakazují vysokým školám od pondělí 12. října prezenční výuku

Výuka jen online! Vládní opatření zakazují vysokým školám od pondělí 12. října prezenční výuku

online Plíva 1.jpg
Děkan FM Zdeněk Plíva (na obr.) a všichni naši pedagogové i studenti už to znají. Přesně před sedmi měsíci (a dnem) byla online výuka nařízena státem poprvé.

Také na Technické univerzitě v Liberci se proto uzavírají budovy, od pondělí do nich bude vstup možný jen na kartu. Vládní opatření o zákazu prezenční výuky na vysokých školách platí do 25. října.

V úvodních pasážích usnesení vlády ze dne 8. října se píše: „Vláda omezuje s účinností ode dne 12. října 2020 od 00:00 hod. do dne 25. října 2020 do 23:59 hod. provoz vysokých škol […], a to tak, že zakazuje osobní přítomnost studentů na výuce při studiu na vysoké škole a účastníků kurzů celoživotního vzdělávání […].“

Od pondělí 12. října již tedy nemůže probíhat výuka ani v laboratořích a v ateliérech, ani konzultace v menších skupinách a prozatím je třeba také ukončit naprostou většinu praxí a praktické činnosti studentů.

Co jediné po nových vládních opatřeních zbylo z prezenční výuky na liberecké univerzitě, je praktická výuka a odborné praxe na fakultě zdravotnických studií. Nic dalšího není možné.

Uzavírá se také vstup do univerzitní knihovny. Zaměstnanci knihovny však zareagovali pružně a již v minulém týdnu zprovoznili výdejní okénko. Ke studijní literatuře tak mají studenti přístup stejně, jako tomu bylo na jaře.

Podle nařízení rektora budou garanti předmětů e-mailem kontaktovat studenty, aby je informovali o způsobech a možnostech bezkontaktní výuky.

Rektor Miroslav Brzezina v tento čas na studenty apeluje: „Zapojte se do dobrovolnických činností, pokud budete vyzváni. A tyto výzvy přijdou pravděpodobně brzy, buďte připraveni. Děkuji vám.“

Informace bude vedení školy aktualizovat na webu tul.cz v sekci COVID-19 | FAQ.

-pir-

 

24.09. 2020

KORONAVIRUS – OPATŘENÍ A NAŘÍZENÍ

!!! Vedení školy aktualizuje opatření a nařízení v souvislosti s pandemií koronaviru. AKTUÁLNÍ INFORMACE NAJDETE NA WEBU ŠKOLY ZDE !!!

Další články v rubrice

Diskutujte

Diskuse je otevřena pouze pro přihlášené. Přihlásit se
Tuni360v15-www
 
 
 
 
 
TUL
www.facebook.com/TUL.cz
www.youtube.com/user/TULiberec
Universitas
Český rozhlas sever

Stránky T-UNI vznikly za podpory projektu Copernic, reg. č. CZ.1.07/2.4.00/31.0059, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR.

ESF - Investice do vzdělání