pondělí 18. leden 2021   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Univerzita > Senátoři chtějí jednomyslně Aleše Kocourka jako nového děkana EF

Senátoři chtějí jednomyslně Aleše Kocourka jako nového děkana EF

P0003193.jpg
Všech deset přítomných senátorů se dnes jednomyslně vyjádřilo pro Aleše Kocourka jako příštího děkana Ekonomické fakulty TUL. Foto: Adam Pluhař, TUL

Akademický senát Ekonomické fakulty TUL navrhl jmenovat Aleše Kocourka do funkce děkana. Stávající prorektor byl jediným kandidátem, všech deset přítomných senátorů Ekonomické fakulty TUL pro něj hlasovalo. Rektor Miroslav Brzezina by měl nového děkana jmenovat do konce října.

Pokud se tak stane, vystřídá Aleš Kocourek (*1979) na postu děkana Miroslava Žižku (*1972), který fakultu úspěšně vedl po dvě funkční období. Stojí za ním například úspěšná reakreditace téměř všech programů fakulty. Se svými kolegy také dokázal rozhýbat podnikatelského ducha na naší univerzitě. Při Ekonomické fakultě TUL vznikl Student Business Club, který pořádá přednášky, workshopy s lídry firem a také úspěšnou soutěž o nejlepší univerzitní start-up. Řada studentů, kteří se soutěže zúčastnili, začala úspěšně podnikat.

Kandidát na děkana Aleš Kocourek chce na úspěchy profesora Žižky navázat. „Bude to pro mě o to složitější, že fakulta za uplynulých osm let prošla s úspěchem velkými změnami,“ řekl Aleš Kocourek během představení svých vizí (psali jsme zde). Pokud jej rektor jmenuje, chce mimo jiné snížit enormní administrativní zátěž akademických pracovníků, posilovat alternativní způsoby výuky nebo zavést pravidelná setkávání kateder. Akademičtí pracovníci by na těchto setkáních měli seznámit kolegy s pokroky své výzkumné práce.

- ad -

24.09. 2020

KORONAVIRUS – OPATŘENÍ A NAŘÍZENÍ

!!! Vedení školy aktualizuje opatření a nařízení v souvislosti s pandemií koronaviru. AKTUÁLNÍ INFORMACE NAJDETE NA WEBU ŠKOLY ZDE !!!

Další články v rubrice

Diskutujte

Diskuse je otevřena pouze pro přihlášené. Přihlásit se
Tuni360v15-www
 
 
 
 
 
TUL
www.facebook.com/TUL.cz
www.youtube.com/user/TULiberec
Universitas
Český rozhlas sever

Stránky T-UNI vznikly za podpory projektu Copernic, reg. č. CZ.1.07/2.4.00/31.0059, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR.

ESF - Investice do vzdělání