Od Kazachstánu přes Brno do Brazílie – sezóna veletrhů

Kazachstán_TUL v Almatě (8).jpg
Zabalit a do Brna!

Jsme na veletrzích vzdělávání po celém světě. Nyní se připravujeme na největší tuzemskou událost – brněnský Gaudeamus.

Podzim je tradičně také sezónou veletrhů zaměřených na vzdělávání. Konají se po celém světě. Fakulta strojní vyrazila na konci září do Kazachstánu do města Almaty na The European Higher Education Fair, kde prezentovala také další fakulty naší univerzity.

V září jsme také podnikli cestu do Brazílie na EDUEXPO – putovní veletrh vzdělávání. Českou účast organizoval Dům zahraniční spolupráce. Technická univerzita v Liberci měla možnost se během několika dnů představit v Belo Horizonte, Brasílii a v Sao Paulu.

Na brazilském EDUEXPu natáčel také Český rozhlas. Z reportáže Davida Koubka vyplývá, že brazilští studenti mají o českém vysokém školství dobré mínění a mají chuť u nás studovat. Kromě nich hovoří na mikrofon o náboru studentů v zahraničí prorektoři tří českých univerzit včetně Soni Jandové, prorektorky pro vnější vztahy Technické univerzity v Liberci. Celou reportáž si poslechněte zde.

Z bližších pořadatelských míst jsme byli vidět v polovině října na Gaudeamu ve slovenské Nitře a v ten samý čas také doma v Liberci na veletrhu vzdělávání a pracovních příležitostí Educa My Job Liberec 2015.

Jako každý rok nebudeme ani letos chybět na Gaudeamu v Brně. Na největším tuzemském veletrhu vzdělávání se v posledních letech schází okolo 30 000 návštěvníků se zhruba dvěma stovkami vystavovatelů. Gaudeamus Brno 2015 se koná od 3. do 6. listopadu na brněnském výstavišti.

-pir-

Fotografie: Soňa Jandová (Brazílie), Radka Dvořáková (Kazachstán), redakce T-UNI (Educa)