čtvrtek 21. leden 2021   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Univerzita > Nekrolog > Zdeňka Machotková, bývalá tajemnice fakulty strojní, zemřela

Zdeňka Machotková, bývalá tajemnice fakulty strojní, zemřela

K.jpg
Úsměv býval nejčastějším výrazem tváře Zdeňky Machotkové, vzpomínají její kolegové. Foto: Pavla Kholová

Dáma, která se zásadně podílela na formování a chodu kanceláře tří děkanů fakulty strojní, zemřela začátkem října. Bylo jí 75 let.

S velkým zármutkem oznamujeme, že nás dne 6. října 2019 navždy opustila naše kolegyně a kamarádka Zdeňka Machotková.

Mgr. Zdeňka Machotková pracovala na Fakultě strojní TUL od roku 1991 do roku 2007 jako tajemnice fakulty strojní. Zásadně se podílela na formování a chodu funkční kanceláře děkanů fakulty strojní – profesora Jaroslava Exnera, docenta Ludvíka Prášila a profesora Petra Loudy.

„Paní Zdeňka se mne ujala po mém nástupu na fakultu a podělila se se mnou o své bohaté zkušenosti s programem Erasmus+, CEEPUS a dalšími mobilitními programy, které toho času byly k dispozici studentům i zaměstnancům fakulty. Nezapomenu na naši první a zároveň poslední společnou cestu do Francie, kterou se mnou absolvovala ještě před svým odchodem do důchodu. Díky Zdeňce jsem měla možnost se seznámit se skvělými lidmi na našich partnerských univerzitách v zahraničí a tyto výborné vztahy i díky ní trvají dodnes. Paní Zdeňka byla skvělá francouzštinářka a bylo mi ctí být její žačkou několik let. Její cenné rady a příjemná společnost mi budou chybět,“ vzpomíná Marcela Válková z děkanátu fakulty.

Zdeňka Machotková byla optimistickým a spolehlivým člověkem, žena plná elánu, která věci sdělovala přímo a přitom si vždy zachovala noblesu a respekt okolí. V tomto je pro nás stále vzorem.

Čest její památce!

kolegyně a kolegové z Fakulty strojní TUL

24.09. 2020

KORONAVIRUS – OPATŘENÍ A NAŘÍZENÍ

!!! Vedení školy aktualizuje opatření a nařízení v souvislosti s pandemií koronaviru. AKTUÁLNÍ INFORMACE NAJDETE NA WEBU ŠKOLY ZDE !!!

Další články v rubrice

Diskutujte

Diskuse je otevřena pouze pro přihlášené. Přihlásit se
Tuni360v15-www
 
 
 
 
 
TUL
www.facebook.com/TUL.cz
www.youtube.com/user/TULiberec
Universitas
Český rozhlas sever

Stránky T-UNI vznikly za podpory projektu Copernic, reg. č. CZ.1.07/2.4.00/31.0059, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR.

ESF - Investice do vzdělání