pátek 28. únor 2020   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Věda a výzkum > Univerzita vypsala granty na podporu základního výzkumu

Univerzita vypsala granty na podporu základního výzkumu

RISING-STARS pro vycházející hvězdy základního výzkumu

Nové grantové programy PURE a RISING-STARS přijímají online přihlášky do 12. května. Kromě toho je možné čerpat prostředky z grantu ENAGO, který je určen na editaci a korektury vědeckých článků v anglickém jazyce.

„Program PURE cílíme na ty naše vědce, kteří jsou schopni pokládat si zajímavé otázky základního výzkumu, mají ambice a snahu začít řešit problémy základního výzkumu a připravit se na podání velkých grantů. Může být brán jako přípravka na projekty Grantové agentury ČR,“ říká prorektor TUL pro vědu, výzkum a zahraničí Pavel Mokrý.

Dodává, že program PURE je také určen týmům, které pracují v základním výzkumu, ale u kterých došlo ke krátkodobému výpadku účelové podpory. „Prostředky z univerzitního grantu mohou vědeckému týmu pomoci překlenout období, než se mu podaří získat nový velký projekt například z GAČRu,“ říká profesor Mokrý.

Více k programu zde.

Program RISING-STARS je obdoba programu PURE, soustředí se však konkrétně na skupinu mladých vědců na poli základního výzkumu. Žádat o něj mohou ti, kteří nemají titul Ph.D. (nebo jeho ekvivalent) déle jak sedm let.

Více zde.

Žádosti o grantovou podporu z programů PURE a RISING-STARS se přijímají do 12. května 2019.

„Rádi bychom také vypsáním těchto programů zvýšili povědomí o základním výzkumu mezi vědeckou veřejností naší školy a motivovali kolegy k tomu, aby se začali více zabývat základním výzkumem a zajímali se i o požadavky poskytovatelů podpor, kteří dávají podněty k výzkumu – jsou to především výzvy GAČRu a ERC – European Research Council,“ dodává prorektor Pavel Mokrý.

Třetí novinkou mezi grantovými programy je ENAGO. Využijí ho ti vědci na TUL, kteří chtějí publikovat svůj anglický článek v odborném tisku. Firma ENAGO zajistí profesionální editaci a korekturu anglického textu. Žádosti o tento grant můžete podávat kontinuálně.

Další info k ENAGO najdete zde.

-red-

28.02. 2020

KORONAVIRUS – OPATŘENÍ A NAŘÍZENÍ

!!! Vedení školy aktualizuje opatření a nařízení v souvislosti s šířením koronaviru. AKTUÁLNÍ INFORMACE NAJDETE NA WEBU ŠKOLY ZDE !!!

Další články v rubrice

Diskutujte

Diskuse je otevřena pouze pro přihlášené. Přihlásit se
Tuni360v15-www
 
 
 
 
 
TUL
www.facebook.com/TUL.cz
www.youtube.com/user/TULiberec
Universitas
Český rozhlas sever

Stránky T-UNI vznikly za podpory projektu Copernic, reg. č. CZ.1.07/2.4.00/31.0059, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR.

ESF - Investice do vzdělání