Nové grantové programy PURE a RISING-STARS přijímají online přihlášky do 12. května. Kromě toho je možné čerpat prostředky z grantu ENAGO, který je určen na editaci a korektury vědeckých článků v anglickém jazyce.
„Program PURE cílíme na ty naše vědce, kteří jsou schopni pokládat si zajímavé otázky základního výzkumu, mají ambice a snahu začít řešit problémy základního výzkumu a připravit se na podání velkých grantů. Může být brán jako přípravka na projekty Grantové agentury ČR,“ říká prorektor TUL pro vědu, výzkum a zahraničí Pavel Mokrý.
Dodává, že program PURE je také určen týmům, které pracují v základním výzkumu, ale u kterých došlo ke krátkodobému výpadku účelové podpory. „Prostředky z univerzitního grantu mohou vědeckému týmu pomoci překlenout období, než se mu podaří získat nový velký projekt například z GAČRu,“ říká profesor Mokrý.
Více k programu zde.
Program RISING-STARS je obdoba programu PURE, soustředí se však konkrétně na skupinu mladých vědců na poli základního výzkumu. Žádat o něj mohou ti, kteří nemají titul Ph.D. (nebo jeho ekvivalent) déle jak sedm let.
Více zde.
Žádosti o grantovou podporu z programů PURE a RISING-STARS se přijímají do 12. května 2019.
„Rádi bychom také vypsáním těchto programů zvýšili povědomí o základním výzkumu mezi vědeckou veřejností naší školy a motivovali kolegy k tomu, aby se začali více zabývat základním výzkumem a zajímali se i o požadavky poskytovatelů podpor, kteří dávají podněty k výzkumu – jsou to především výzvy GAČRu a ERC – European Research Council,“ dodává prorektor Pavel Mokrý.
Třetí novinkou mezi grantovými programy je ENAGO. Využijí ho ti vědci na TUL, kteří chtějí publikovat svůj anglický článek v odborném tisku. Firma ENAGO zajistí profesionální editaci a korekturu anglického textu. Žádosti o tento grant můžete podávat kontinuálně.
Další info k ENAGO najdete zde.
-red-
Další články v rubrice

Naučili počítač slyšet a rozumět. Teď už ve dvaceti jazycích
Před třiceti lety poprvé přiměli liberečtí vědci počítač pouhým slovem, aby vykonal příkaz. A „kompjutr“ dokázal například kreslit nebo zvětšovat. Za úspěchem stála výzkumná laboratoř SpeechLab, kterou na Fakultě mechatroniky, informatiky a...

Hráči Slovanu budou mít díky spolupráci s TUL a Hotboots nohy v teple
Fotbalisté Slovanu Liberec mohou jako první ligový celek využívat návleky s aktivním zahříváním a nanovrstvou od společnosti Hotboots, které byly vyvinuty na katedře hodnocení textilií Fakulty textilní Technické univerzity v Liberci. Náhradníkům...

Dostane se i pod povrch. Nový elektronový mikroskop pomocí přesných lokálních řezů otvírá 3D pohled na zkoumaný vzorek
Mikroskop za více jak 45 milionů korun dokáže zobrazit zkoumaný předmět v nanometrovém rozlišení a současně umožňuje podívat se i pod povrch zkoumaného vzorku. To lze velmi dobře využít například pro komplexní analýzu kvality materiálu a...