Na konferenci NART 2017 přijeli na naši univerzitu světoví odborníci, kteří patří ke špičkám ve výzkumu nanovláken.
Konferenci Nanofibers, Applications and Related Technologies (NART) pořádáme letos podruhé, opět ve spolupráci s The Nonwovens Institute při Univerzitě v Severní Karolíně. Konference je zaměřena na nanovlákna, jejich produkci, uplatnění a související oblasti.
Se svým příspěvkem tu během pondělí a úterý vystoupilo na 50 řečníků z univerzit a firem po celém světě – ze Singapuru, USA, Dánska, Anglie, Německa, Švýcarska a dalších zemí. Z firem se NART 2017 účastní zástupci společností Elmarco, Fibertex a Donaldson. Kromě zahraničních expertů vystoupí na konferenci také odborníci z naší univerzity.
Zítra k sobě v panelové diskuzi k tématu komercializace výsledků výzkumu usednou přední světové špičky v oboru nanovláken.
„Na konferenci přijeli Tom Daugherty z North Caroline State University, Andreas Greiner z University of Bayreuth a Seeram Ramakrishna z National University of Singapore a Alexander Yarin z University of Illinois at Chicago. Tito odborníci patří nejcitovanějším světovým kapacitám v oblasti nanovláken,“ říká za organizátory Stanislav Petrík z Ústavu pro nanomateriály, pokročilé technologie a inovace (CxI). Náš výzkumný ústav pořádal konferenci NART také před dvěma lety.
Panelová diskuze ke komercializaci výsledků výzkumů a jejich transferu do praxe se koná 27. září od 8.30 hodin ve 4. patře budovy L (Bendlova ulice).
Radek Pirkl
Další články v rubrice
Medipol hledá nové materiály pro regeneraci kůže i kontaktní čočky. Jsme součástí tohoto prestižního projektu
Biodegradabilní vlákna bource morušového mohou v blízké budoucnosti pomoci hojit kožní rány. I to je jeden ze směrů výzkumu, kterým se ubírá prestižní mezinárodní projekt Medipol a jehož je TUL součástí. Podstatou projektu je nalezení nových...
Velký úspěch našich vědců. Hned tři inovace z TUL získaly medaile na veletrhu Invent Arena
Zcela nový materiál – porézní skleněná plastelína použitelná v módě nebo designu –, mobilní zařízení, které kdekoliv pohotově vyrobí nano- a mikrovlákna, a autonomní užitkové vozidlo pro přepravu nákladu v obtížných podmínkách. To jsou tři patenty...
Kniha Nanovlákna získala Cenu Josefa Hlávky
»Co je nano, si myslí, že ví každý, ale skutečná odbornost je v této knize,« řekl o publikaci, která je v českém kontextu ojedinělá, člen hodnotícího výboru profesor Karel Rohlena. Cenu si včera na zámku v Lužanech převzal profesor David Lukáš s...