Do kampusu přijela za studenty firma ZF. Nabídla občerstvení, fotbálek i práci

Jablonecký závod společnosti ZF Group se zabývá vývojem a výrobou brzd a dalších komponentů pro automobilový průmysl. Shání do svého provozu lidi s technickým zaměřením.

Proto včera firma postavila v kampusu na Univerzitním náměstí svůj stan, vybalila občerstvení, fotbálek ale také třeba modely brzd a automobil Wolkswagen Atlas, který se vyrábí pro americký trh, a prezentovala studentům, čím se zabývá a kdo by ve firmě mohl najít uplatnění.

Firma patří k zásadním partnerům studentského týmu FS TUL Racing Team, který v současnosti na fakultě strojní konstruuje již třetí formuli pro mezinárodní závody Formula Student. Zatím poslední monopost – Markétku – včera studenti také u stánku ZF Group představili.

„Nabíráme lidi do více oblastí, jednou z těch prioritních je vývoj, kde uplatníme strojaře, mechatroniky a obecně technické obory. Lidé k nám nemusí nastupovat s praxí, noví zaměstnanci u nás projdou systémem školení, kdy si je komplexně zaučíme. Obecně sháníme lidi, kteří mají nápady, a pokud umí trochu anglicky, je to bonus,“ říká Maya Kučerová HR Supervisor v jablonecké ZF.

Dodala, že kromě praxí, brigád a práce nabízí firma také exkurze. „Pedagogové k nám mohou přijít se skupinou studentů na exkurzi, kterou můžeme tematicky zaměřit podle oboru, který studují,“ říká Kučerová.

Proděkan fakulty strojní Pavel Němeček podotýká, že firma ZF Group je jedním z významných partnerů, se kterým fakulta spolupracuje při vypisování témat diplomových prací, při organizaci stáží nebo praxí. „Naši absolventi tam také pracují a udržují si s naší školou stále kontakt. Díky tomu můžeme stále propojovat poznatky z praxe s výukou,“ říká proděkan Němeček.

Radek Pirkl

Vedení školy aktualizuje opatření a nařízení v souvislosti s pandemií koronaviru. AKTUÁLNÍ INFORMACE