pátek 24. květen 2019   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Události > Tuto jazykovou zkoušku uznají v BMW Group nebo Air France

Tuto jazykovou zkoušku uznají v BMW Group nebo Air France

AFOfficeNYC.jpg
Otvírá cestu třeba do Air France. Foto: Dan Macy (Wikimedia Commons)

Certifikát z obchodní němčiny WiDaF je mezinárodně uznávaný a přičtou vám ho k dobru při pohovoru především ve větších korporacích. V České republice můžete zkoušku dělat jen na dvou univerzitách a jedna z nich je v Liberci. Mezní termín pro přihlášky je 25. únor.

Zkouška WiDaF (Deutsch als Fremdsprache in der Wirtschaft) testuje znalosti z obchodní němčiny v pracovním prostředí a je nejžádanější zkouškou na pracovním trhu. U pohovoru k ní přihlížejí především větší korporace jako např. Alcatel, Marks & Spencer, Deutsche Bank, France Telecom, AGFA, Air France, Aventis, BMW Group, DEGUSSA, Deloitte a mnoho dalších.

Jedná se o mezinárodní zkoušku s neomezenou platností, kterou roku 1996 vytvořila Německo-francouzská obchodní komora.

Zkouška probíhá formou testu. Počet dosažených bodů rozhodne o jazykové úrovni od A1 po C2 (podle Společného evropského referenčního rámce pro jazyky), která je uchazeči přiznána a kterou dostane zkoušený potvrzenu na certifikátu.

V České republice jsou jenom dvě certifikovaná pracoviště, která mohou odbornou zkoušku WiDaF provádět, jedním z nich je katedra cizích jazyků Ekonomické fakulty TUL.

Nejbližší zkoušku WiDaF katedra vypsala na březen, přihlášku je potřeba odeslat nejpozději do 25. února 2019. Odkaz na přihlášku je zde.

Ke zkoušce se mohou zapsat nejen studenti všech fakult, ale i uchazeči z jiných škol, z firem i z řad široké veřejnosti. Poplatek za mezinárodně uznávanou certifikovanou zkoušku WiDaF činí 2800 korun.

Navíc, pokud student TUL dosáhne alespoň úrovně B2, může mu být zkouška uznána také jako písemná část jazykové zkoušky, kterou studenti skládají zpravidla na konci 6. semestru.

Více informací najdete zde nebo vám je poskytne Helena Neumannová: helena.neumannova@tul.cz.

Kromě zkoušky WiDaF můžete na Technické univerzitě v Liberci skládat certifikovanou zkoušku s mezinárodní platností z odborné angličtiny – TOEIC Listening and Reading. Informace o ní najdete zde.

-pir-