Na konferenci NART 2017 přijeli na naši univerzitu světoví odborníci, kteří patří ke špičkám ve výzkumu nanovláken.
Konferenci Nanofibers, Applications and Related Technologies (NART) pořádáme letos podruhé, opět ve spolupráci s The Nonwovens Institute při Univerzitě v Severní Karolíně. Konference je zaměřena na nanovlákna, jejich produkci, uplatnění a související oblasti.
Se svým příspěvkem tu během pondělí a úterý vystoupilo na 50 řečníků z univerzit a firem po celém světě – ze Singapuru, USA, Dánska, Anglie, Německa, Švýcarska a dalších zemí. Z firem se NART 2017 účastní zástupci společností Elmarco, Fibertex a Donaldson. Kromě zahraničních expertů vystoupí na konferenci také odborníci z naší univerzity.
Zítra k sobě v panelové diskuzi k tématu komercializace výsledků výzkumu usednou přední světové špičky v oboru nanovláken.
„Na konferenci přijeli Tom Daugherty z North Caroline State University, Andreas Greiner z University of Bayreuth a Seeram Ramakrishna z National University of Singapore a Alexander Yarin z University of Illinois at Chicago. Tito odborníci patří nejcitovanějším světovým kapacitám v oblasti nanovláken,“ říká za organizátory Stanislav Petrík z Ústavu pro nanomateriály, pokročilé technologie a inovace (CxI). Náš výzkumný ústav pořádal konferenci NART také před dvěma lety.
Panelová diskuze ke komercializaci výsledků výzkumů a jejich transferu do praxe se koná 27. září od 8.30 hodin ve 4. patře budovy L (Bendlova ulice).
Radek Pirkl
Další články v rubrice

Digitální stínohry na zdi i měnící se obraz. InterBridge spojil umění a vědu
Věda a umění jsou jen zdánlivě dva odlišné světy. Ve skutečnosti se mohou ovlivňovat a obohacovat. To se snaží v praxi dokázat mezinárodní projekt InterBridge, jenž propojil nejnovější technologie i uměleckou kreativitu a hledá nové možnosti...

Kde dávají dotace EU smysl? TV NOVA i ministerstvo si jako příklad vybraly projekt autonomní plošiny AnteTUL
Česká republika je v EU právě 20 let a za tu dobu načerpala více jak bilion korun na dotacích. Příklady toho, kde byly peníze z evropských fondů dobře využity, hledala jak redakce TV Nova do série Naše Evropa, tak ministerstvo pro místní rozvoj...

Jedinečný koncept spolupráce firem a vědců AMIA slaví deset let. Firmám nabízí nové výhody
Deset let už propojuje průmyslové partnery a vědce Ústavu pro nanomateriály, pokročilé technologie a inovace TUL (CXI) asociace AMIA. Jedinečný koncept umožňuje vytvářet síť průmyslových partnerů pro výzkumnou spolupráci na specifických...